zaterdag 21 mei | Boekstart-dag
Op zaterdag 21 mei 2022, tijdens Boekstart-dag, heten we alle jonge gezinnen met kinderen van 0 tot 2,5 jaar hartelijk welkom in onze bibliotheek. Kom kennis maken met ons aanbod voor de allerjongsten en ontdek dat de bib echt voor alle leeftijden is!
Van 10 tot 12:30 kunt u samen met je baby en peuter genieten van enkele ‘warme’ voorleesmomenten door onze ervaren voorlezers.
Het boekstart filmpje kan je hier bekijken
Bij Kind en Gezin krijgen kindjes van 15 maanden een bon voor een Boekstart-peutertas.
Vanaf 21 mei kan je in onze bib deze bon inruilen voor een mooie tas met twee kartonboeken: een aanwijsboek en een eerste peuterverhaaltje. De brochure ‘Peuters houden van boeken. Met boeken de wereld ontdekken’ geeft je meer informatie over taalontwikkeling en hoe boeken de leefwereld van je peuter vergroten. Leesplezier staat voorop!
Woon je in onze gemeente en ga je niet bij Kind en Gezin op consultatie, vraag dan in de bibliotheek naar de boekstart-peutertas.
Baby’s en peuters houden van boeken. Je kan niet vroeg genoeg beginnen. Wat je vroeg leert, leer je voor het leven. Zo is dat ook met lezen. Door baby’s en peuters vroeg te laten kennismaken met boeken, geef je hen een vliegende start. Luisteren, voelen, kijken en beleven, de wereld ontdekken… het kan met boekjes, samen met je kindje.
Boeken zijn goed voor de taalontwikkeling. Praten met je kind is belangrijk voor zijn taalontwikkeling. De woordenschat van baby’s en peuters die veel woorden horen groeit razendsnel. Kinderen leren meer en andere woorden wanneer je hen voorleest, dan wanneer je gewoon praat. Daarbij komt dat kinderen die al vroeg in boekjes kijken, sneller leren lezen en het later makkelijker hebben op school. Dat is allemaal bewezen.
Voorlezen met een baby of een peuter is vooral praten bij de prenten of een liedje zingen, een versje vertellen, samen spelen met een boek. Het leuke aan voorlezen en in boekjes kijken is dat het altijd en overal kan: op de mat, in de zetel, in bad of in bed. Een boekje voor het slapengaan brengt rust en geeft een warm en veilig gevoel. Boekjestijd is een moment voor jou en je kind, dicht bij elkaar, gezellig en rustig. Samen lezen is leesplezier voor twee.
Samen naar de bibliotheek. Onze bib heeft heel wat boeken voor kleine kinderen in huis. Baby- en peuterboekjes en ook alle andere materialen kan je gratis lenen. En als je dan toch in de bib bent, vergeet dan ook jezelf niet. We hebben boeken en tijdschriften over alle mogelijke onderwerpen, van opvoeden tot tuinieren, en een ruim en divers aanbod aan romans, films en muziek. Lidmaatschap is gratis tot 18 jaar en voor volwassenen bedraagt het 5 euro voor een heel jaar. Internet kan je bij ons gratis gebruiken: er staan internetpc’s ter beschikking en er is wifi. Je kunt bij ons ook terecht voor een fotokopie of afdruk van internet, mits een kleine vergoeding, en… voor een heerlijke kop koffie!
Onze bibliotheekmedewerkers helpen je graag verder. Iedereen is welkom!
Boekstart is een programma van Iedereen Leest. Het wil jou, je kind, boeken en de bib bij elkaar brengen. Vanaf zaterdag 21 mei is Rumst, samen met Aartselaar, Boom, Hemiksem, Schelle en Niel, officieel een Boekstart-gemeente. Voor meer informatie kijk op www.rumst.bibliotheek.be en kom nog meer te weten via www.boekstart.be .